Dnia 17 marca 2025 r. klasy: 6a i 6c wraz z p. Laurą Waśniewską, p. Wiolettą Wielgat oraz p. Anną Mazur udały się autokarem do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie Gmachu i Kampusu Uniwersytetu Warszawskiego.
Początek naszego zwiedzania miał miejsce w Pałacu Tyszkiewiczów – Potockich, który obecnie jest siedzibą muzeum UW. Tam też odbyły się warsztaty tworzenia zapachowych mydełek, które na koniec mogliśmy zabrać do domu. Po warsztatach udaliśmy się na zwiedzanie efektownej Sali Bilardowej, Stołowej, mieszczącej ekspozycje muzealne, wspaniałej Sali Balowej. W muzeum obejrzeliśmy aparaturę naukową, obrazy, pieczęcie, odznaki, dyplomy, indeksy, medale i wiele jeszcze innych ciekawych eksponatów. W Pałacu Tyszkiewiczów – Potockich zostaliśmy zapoznani z historią powstania Uniwersytetu Warszawskiego, jego losami podczas II wojny światowej, które budynki ocalały, a które zostały doszczętnie zniszczone. Ponadto dowiedzieliśmy się ile obecnie UW posiada wydziałów, studentów, rektorów, ile posiada budynków, na których studiują studenci z całego świata. Zostaliśmy zapoznani z kierunkami studiów, jakie obecnie funkcjonują na Uniwersytecie Warszawskim. Zwiedziliśmy też Kampus Główny czyli centralną część UW, obejmującą jego najstarsze zabudowania i siedzibę władz znajdującą się przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Spacer po wnętrzach uniwersyteckich pozwolił nam na zwiedzenie Starej Biblioteki Uniwersyteckiej, czy Pałacu Kazimierzowskiego.
Po zwiedzeniu UW udaliśmy się autokarem do Multikina celem obejrzenia filmu: „Jeden na milion”. Poznaliśmy poruszającą opowieść o życiu chłopca autystycznego, jego trudach, wartościach, które często umykają nam codziennym życiu. Historię pełną emocji, pokazującą jak ważne jest docenianie tego, co się ma oraz walkę o siebie i o swoich bliskich. Był to fantastyczny wyjazd, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Opracowała: Wioletta Wielgat